ZYRTARE: Turan mbetet pa klub, kthehet te Barcelona

Arda Turan është larguar nga klubi turk, Basaksehir.

Arda Turan ka vendosur ta shkëpusë kontratën me Basaksehir.

Klubi turk ka bërë të ditur se mesfushori ka arritur marrëveshje me drejtuesit e Basaksehir për shkëputjen e marrëveshjes, përcjell lajmi.net.

Kjo nënkupton se Turan do të kthehet tek Barcelona klub me të cilin ka kontratë valide deri më 2020.

“Futbollisti ynë Arda Turan është takuar me presidentin e Basaksehir, Goksel Gumusdag duke e njoftuar se dëshiron të fillojë një kapitull të ri në karrierën e tij. Ai i është përgjigjur pozitivisht kërkesës së futbollistit dhe kontrata e Turan është anuluar me marrëveshje të përbashkët”, thuhet në njoftimin e klubit turk.

Turan ka bërë 12 paraqitje me Basaksehir gjatë këtij sezoni.