Zyrtare: Mourinho i dërgon dy lojtarë në Spanjë

Borja Mayoral dhe Gonzalo Villar janë zyrtarisht pjesë e Getafes.

Lajmi është konfirmuar nga Roma, por edhe nga klubi spanjoll, Getafe.

Borja Mayoral dhe Gonzalo Villar nuk ishin pjesë e planeve të Romës dhe Jose Mourinho i largoi që të kenë më shumë minuta në Spanjë, raporton Express.

Roma ka konfirmuar se lojtarët janë huazuar deri në fund të sezonit 2021/22.