Zyrtare: Darmian nënshkruan kontratë të re me Interin

Matteo Darmian do vazhdojë edhe më tej bashkëpunimin me Interin.
Lajmin e ka konfirmuar vetë klubi, me anë të një postimi, transmeton lajmi.net.

Interi ka njoftuar se Matteo Darmian ka nënshkruar një kontratë të re për të qëndruar me klubin deri në qershor 2024.

Marrëveshja e tij aktuale do të skadonte në fund të këtij sezoni, megjithëse ai kishte qenë gjithmonë i qartë se një rinovim ishte gjithmonë në tavolinë.

Një produkt i akademisë së të rinjve të Milanit, Darmian përfaqësoi Padova, Palermon, Torinon, Manchester United dhe Parma deri në huazimin e tij fillestar te Interi në tetor 2020.

Kujtojmë që italiani ka pasur kontratë me ‘Nerazzurri’ deri në vitin 2023.