Zbulohet plani i Kylian Mbappes për Barcelonën në ndeshjen e dytë çerekfinale

Kylian Mbappe planifikon të bëjë gjithçka për të siguruar që PSG të eliminojë Barcelonën nga Liga e Kampionëve më vonë sonte.

Sipas Diario AS, Mbappe është i vendosur të eliminojë Barçën për të mbajtur gjallë ëndrrën e tij afatgjatë për të fituar trofeun më të madh për klube në Evropë.

Humbja ndaj Barçës do t’i lërë një shije të hidhur Mbappes në gojën e kujtdo tjetër në PSG, pasi ai është përpjekur pa sukses për të fituar garën në shtatë vitet e tij që nga transferimi i tij në Paris në 2017.

Mbappe u markua shumë mirë në ndeshjen e parë nga një kombinim i Jules Kounde, Ronald Araujo dhe Cubarsi teksa Barça luftoi për të mposhtur parisienët 3-2. Por PSG-ja do të mbështetet në paraqitjen e yllit të tyre në ndeshjen e dytë nëse do të kualifikohet.

Sulmuesi 24-vjeçar ka shënuar 39 gola në 41 ndeshjet e tij këtë sezon. Por, golat po shterojnë shpejt për fituesin e Kupës së Botës – ai ka shënuar vetëm një gol në gjashtë ndeshjet e tij të fundit. Shtypi francez ka fajësuar trajnerin e PSG-së, Luis Enrique për taktikat e tij eksperimentale që çuan në ‘izolimin’ e Mbappes nga mbrojta e skuadrës katalunase, megjithëse koka e lojtarit mund të jetë tashmë diku tjetër me Ligën e Kampionëve që është e vetmja gjë që e mban mendjen te PSG.

Në shkurt u përhap lajmi se Mbappe kishte vendosur të largohej nga PSG si lojtar i lirë, me shumë gjasa për Real Madridin. Kjo do të thotë se ky sezon është rodeoja e tij e fundit për të fituar Ligën e Kampionëve si lojtar i PSG-së.