Zbulohet misteri: Kjo është arsyeja pse Lady Diana ishte gjithnjë vetëm për Krishtlindje

Mbretëresha Elizabeth e Anglisë, duket se nuk e gëlltit dot faktin që nipi princi Harry dhe e shoqja Meghan Markle nuk janë pranë familjes mbretërore për të festuar Krishtlindjet dhe për këtë arsye i përjashtoi nga fotograafitë e familjes që mbante në tavolinë gjatë urimit të saj.

Në Krishtlindje shumë shpesh i ndodhte princeshës së ndjerë, Lady Diana që të mbetej tërësisht vetëm qysh pas vitit 1992.

Ishte ish-kuzhinieri i familjes mbretërore, Darren MacGrady, ai që zbuloi detaje nga prapaskenat.Sipas tij, ishte mbretëresha ajo që e largonte ish-nusen nga rezidenca e Sandringham.

“Ishte shumë e trishtuar të punoje për Lady Dianën ditën e Krishtlindjes, pasi dy djemtë e saj detyroheshin që të shkonin tek gjyshja”, thotë ai.

Pikërisht se ishte e para që theu traditën e Krishtlindjeve, duke mos festuar gjithmonë me familjen mbretërore, mbretëresha, nuk e fali kurrë.