Zbulohet data e sfidës së kthimit mes Realit dhe Man Cityt në Champions

Man City vs Real Madrid parashikohet të luhet me 7 gusht

Marca ka publikuar datën e mundshme të sfidës së kthimit mes Manchester City dhe Real Madrid në UEFA Champions League.

Sipas Marcas, 7 gushti shihet se data e mundshme e përballjes s gjigantëve në fjalë dhe rikthimi i Champions League që në këtë muaj synon ta përfundojë garën dhe të shpallë kampionin për sezonin 2019/20, që tani për prani është ndërprerë për shkak të COVID-19.

Man City është pothuajse me një hap në çerekfinale, pasi e ka mposhtur 2-1 Real Madridin në sfidën e parë në “Santiago Bernabeu”.