Zbulohen 5 emigrantë në një automjet

Pesë emigrantë mbrëmë janë zbuluar në një automjet të cilin e po e drejtonte një shkupjan 62-vjeçar në rrugën për Demir Kapi.

Nga pesë emigrantët, 2 kanë qenë nga Afganistani tre nga Pakistani.

Emigrantët janë zbuluar sot rreth orës 07:45 në afërsi të fshatit Robovo, në hyrje të Strumicës.

Shoferi nga Shkupi, D.D. së bashku me emigrantët është arrestuar dhe është dorëzuar në SPB-Strumicë për procedurë të mëtejshme.