Zayn Malik rikthehet në Instagram me një ‘selfie’ pas një pauze të gjatë

Zayn Malik është rikthyer në Instagram.

Kantautori 29-vjeçar postoi një ‘selfie’ në media sociale të premten (14 janar) – postimi i tij i parë në më shumë se një muaj.

Në foton, e cila ka grumbulluar mbi katër milionë pëlqime deri më tani, Malik duket i shpërqendruar ndërsa mban një pale syze dielli, një xhaketë lëkure të zezë dhe mjekër më të gjatë se zakonisht, teksa nuk vendosi një mbishkrim sipër.

 

Para postimit të tij të fundit, Malik nuk kishte shpërndarë një foto në llogarinë e tij në Instagram që nga 10 dhjetori.

Në foton bardh e zi, Malik shfaqi Drophead, bashkëpunimin e tij të kornizave me linjën e syzeve Arnette, shkruan People.

Malik ka qëndruar i heshtur që nga mosmarrëveshja e tij e supozuar me Yolanda Hadid, nëna e ish-të dashurës së tij Gigi Hadid, me të cilën ai ka vajzën Khai Hadid Malik, e lindur në shtator 2020.

Foto: Getty Images

Në tetor, ai nuk pranoi të kundërshtojë akuzat e shumta për ngacmim kundër Gigi dhe Yolanda pas një debati në shtëpinë e tyre në Pensilvani, sipas dokumenteve të gjykatës.

Ish-ylli i One Direction u akuzua për katër akuza për ngacmim pas një incidenti më 29 shtator në të cilin ai dyshohet se “kapi Yolanda dhe e futi në një komodinë, duke shkaktuar ankth mendor dhe dhimbje fizike”, thonë dokumentet.

Malik akuzohet gjithashtu për “mallkim të vazhdueshëm” ndaj Yolandës dhe duke kërkuar nga ylli i “Real Housewives” të Beverly Hills që “të qëndrojnë larg vajzës së tij”.

Në një deklaratë të ndarë me TMZ , Malik “e mohoi me vendosmëri” se kishte goditur Yolandën dhe u përmbajt nga komentet e mëtejshme “për hir të vajzës sime”.

Foto: GC Images

“Shpresoj që Yolanda do të rishqyrtojë akuzat e saj të rreme dhe do të shkojë drejt shërimit të këtyre çështjeve familjare në mënyrë private”, përfundon deklarata e tij.

Ai gjithashtu kohë më parë bëri një reagim përmes një mesazh në Twitter.

Burime të shumta konfirmuan më vonë për People se Gigi dhe Malik u ndanë, duke deklaruar se ata kishin një “marrëdhënie toksike”.

Yjet e famshëm filluan lidhjen në janar të 2016. Ata njoftuan shtatzëninë e Gigi në prill 2020 dhe mirëpritën fëmijën në shtator të atij viti.