Zaev: VMRO-ja do të humbë në zgjedhjet e ardhshme

Kryeministri i vendit, Zoran Zaev eshte shprehur i bindur se partia e tij do te del fituese ne zgjedhjet e 12 prillit. Ai sot ka komentuar deklaratën e kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, i cili mbrëmë në Click Plus në TV21, tha se dallimi mes VMRO-së dhe LSDM-së është 100 mijë vota. E për këtë kryeministri Zaev tha se VMRO-ja në zgjedhjet e ardhshme do të humbasë dhe se 100 mijë vota në avantazh për VMRO-DPMNE-në janë vetëm në kokën e Mickoskit, raporton TV21.