Werderi nuk pranon ofertën e Herthas për Rashicën

Werder Bremeni dhe Milot Rashica nuk janë bindur nga oferta e Hertha Berlinit për sulmuesin nga Kosova. Kështu të paktën kanë shkruar të dielën mediat e afërta me Werderin.

Po të dielën ishte bërë e ditur se skuadra e Bundesligës, Hertha, ka nisur negociatat me Werderin për transferim të Rashicës.

Werderi synon të fitoj 15 milionë euro nga shitja e Rashicës. Drejtues të klubit e kanë lënë të hapur mundësinë e shitjes së Rashicës, nëse oferta e Herthas përmirësohet.

“Pres që Rashica të luaj për Werderin në pjesën e dytë të edicionit”, ka thënë Frank Baumann, drejtor sportiv i Werderit. “Por çdo gjë është e mundur”, ka shtuar ai.