VMRO-ja kërkon dorëheqjen e ministrit Filipçe

VMRO-DPMNE-ja opozitare mëngjesin e sotëm ka protestuar para Ministrisë së Shëndetësisë për shkak të menaxhimit të pandemisë, transmeton Alsat. Nga kjo pari akuzojnë ekzekutivin për keq-menaxhim të situatës shëndetësore dhe kërkojnë dorëheqjen e ministrit të Shëndetësisë, Venko Filipçe.