VMRO-DPMNE kërkon ndalimin e regjistrimit të popullsisë

VMRO-DPMNE me anë të një komunikate për media ka kërkuar që kryeministri Zoran Zaev të ndalojë regjistrimin e popullsisë, njofton SHENJA.

“Zaev menjëherë duhet ta ndalojë regjistrimin dhe me këtë do ta ndalojë vdekjen e 2.400 personave për shkak të coronavirusit”, thonë nga VMRO-DPMNE.

Ata shtojnë se sipas Blumerang jemi në pesë vendet e fundit për nga vaksinimi ndërsa në tre të parat sipas Ekonomist. /SHENJA/