Vladimir Putin zhvillon sot një vizitë në Turqi

Në deklaratën e bërë nga Pallati i Kremlinit, Putini do të zhvillojë të sot një vizitë pune në Stamboll për të marrë pjesë në ceremoninë e çeljes së linjës gazsjellëse “Rrjedha Turke”.

Në deklaratë bëhet e ditur gjithashtu se Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) do të takohet me Kryetarin e Shtetit të Rusisë, Putin.

“Në takim planifikohet të bisedohet për zhvillimin edhe më shumë të bashkëpunimit turko-rus dhe diskutimin për problemet aktuale ndërkombëtare përfshi Sirinë dhe Libinë”, shkruhet në deklaratën e bërë nga Pallati i Kremlinit.