Venko Filipçe do t’i drejtohet publikut

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot, me fillim prej orës 11:00 do t’i drejtohet publikut.

Paraqitja e tij vjen, ngaqë dje ministri njoftoi se për sot do të mësohet se do të kemi fundjavë me orë policore në vend.

Nga ana tjetër, gjithashtu ndaj tij opozita ka paralajmëruar interpelancë në Kuvend, për siç thonë, “keqmenaxhimin me pandeminë dhe skandalin me vaksinat anti-Covid”./TV21