Vdes legjenda e basketbollit, Kobe Bryant

Basketbollisti i njohur amerikan, Kobe Bryant, ka vdekur pas një përplasje me helikopter. Sipas TMZ, ylli i NBA po udhëtonte me tre persona tjerë me helikopterin e tij privat kur ndodhi dhe aksidenti të dielën, transmeton lajmi.net.Sipas këtij mediumi, pesë personat që ishin në bord kanë vdekur.TMZ raporton se ende nuk dihen shkaqet e aksidentit mirëpo, është duke u hetuar arsyeja e përplasjes së helikopterit. /Lajmi.net/