Vdes agjenti Mino Raiola, familja konfirmon lajmin

Agjenti i njohur i futbollit, Mino Raiola ka vdekur sot (e shtunë) në moshën 54-vjeçare, pas një beteje të gjatë me sëmundjen, ka konfirmuar familja e tij.

Përfaqësuesi i shumë lojtarëve ishte i sëmurë prej disa kohësh dhe po trajtohej në Milano prej shumë muajsh, gjë që shkaktoi dy raportime të ndryshme se ai kishte vdekur në katër muajt e fundit.

Megjithatë, tashmë gjithçka është reale dhe agjenti i njohur i futbollistëve ka vdekur gjatë ditës së sotme.

“Mino luftoi deri në fund me të njëjtën forcë që vendosi në tavolinat e negociatave për të mbrojtur lojtarët tanë”, thuhet në njoftimin e familjes me anë të profilit të tij privat në Twitter.

 

Raiola ishte ndoshta agjenti më i famshëm i futbollit në botë, i lindur në Itali dhe i transferuar në Holandë si fëmijë.

Ai u fut në sport fillimisht si përkthyes dhe më pas u bë një zbulues i shquar talentesh që mund të negocionte marrëveshjet më të mira për lojtarët e tij.

Mënyra e tij mjaft e përafërt e sjelljes me klubet dhe mediat gjithashtu mblodhi tituj, si dhe pasuria e tij e jashtëzakonshme e fituar nga komisionet.