Ushtroi dhunë në familje, arrestohet babai i aktores së njohur

Pasi ushtroi dhunë fizike ndaj Kate Major, arrestohet Michael Lohan.

Michael Lohan u arrestua të hënën në Southampton për shkak të abuzimit “verbal dhe fizik” me gruan e Kate Major, shkruan Page Six, transmeton lajmi.net.

Në një raport policor të marrë nga “Page Six” është pohuar se Lohan u bë ‘abuziv verbalisht dhe fizikisht” ndaj Major.

Lohan, 59 vjeç, u arrestua në orën 4:40 të mëngjesit, në “Main Street” dhe akuzohet për një kundërvajtje penale, pengesa të frymëmarrjes ose qarkullimit të gjakut dhe ngacmim të shkallës së dytë.

Ndërsa ishte në paraburgim, Lohan u ankua për dhimbje në gjoks dhe u transportua me ambulancë në një spital aty pranë për vlerësim. Ai u arrestua në Gjykatën e Drejtësisë të Southampton të martën.

Lohan, i cili është babai i aktores Lindsay Lohan, mohoi akuzat, duke thënë:  Unë do të luftoj kundër kësaj”.

Punonjësi i gjykatës i tha pasditen e së martës Page Six që gjyqtari i udhëzoi ata të mos përgjigjen në pyetjet e shtypit.

Major dhe Lohan paraqitën kërkesën për divorc në vitin 2018.