Ukrainasit publikojnë video: Droni Bayraktar shkatërron një automjet të blinduar rus

Këtë mëngjes, ushtria ukrainase publikoi pamje që tregojnë dronin ushtarak Bayraktar duke shkatërruar një automjet të blinduar rus, përcjell Gazeta Express.

Ky dron luftarak është nga Turqia dhe po përdoret nga ukrainasit në luftën kundër rusëve.

Me këtë lloj droni më herët janë shkatërruar edhe konvoj automjetesh ruse.

Videon mund ta shikoni në këtë LINK
00:00
/
00:31