Ukraina thotë se ka vrarë 7 mijë ushtarë rusë

7 mijë ushtarë rusë janë vrarë që nga fillimi i luftimeve në Ukrainë.

Kështu ka bërë të ditur këshilltari ushtarak i Zelenskyt, Oleksiy Arestovch, i cili tha se qindra ushtarë rusë janë zënë rob, duke përfshirë oficerë të lartë, shkruan The Guardian, transmeton Klankosova.tv.

Ai tha se një komandant i ushtrisë ruse u dërgua në Bjellorusi pasi u plagos rëndë.

Kujtojmë se sot është dita e shtatë e luftimeve mes Rusisë dhe Ukrainës.