Ukraina pretendon se Rusia ka humbur 169 mijë e 170 trupa në luftë

Ukraina ka dhënë përditësimin e saj të fundit mbi numrin e humbjeve që ka pësuar Rusia që nga fillimi i luftës.

Ky përditësim pretendon se 169 mijë e 170 trupa ruse janë vrarë, raporton Sky News, transmeton Klankosova.tv.

Sipas tyre, edhe 6 mijë 921 automjete të blinduara janë shkatërruar, ku përfshihen edhe 3 mijë e 574 tanke dhe 305 avionë.