Tuchel flet për shortin e Championsit: Kam frikë! Nuk doja të përballesha me këtë skuadër

Chelsea u kualifikua në çerekfinale të Champions Leagues pasi fitoi me rezultatin e përgjithshëm 3-0 ndaj Atleticos.

Pas ndeshjes, Tuchel u pyet nga gazetarët për shortin dhe kundërshtarin e mundshëm në fazën tjetër.

Shorti? “Nuk doja që të përballeshim me PSG-në. Ata janë një ekipin shumë i fortë”, ka thënë Tuchel.

Vlen të theksojmë që shorti për çerekfinale hidhet ditën e premte më 19 mars ora 12:00.