Trupat ruse marrin një qytet tjetër në jug të Ukrainës

Trupat ruse kanë hyrë në qytetin port të Mykolayiv-it që ndodhet në jug të Ukrainës dhe ka dalje në Detin e Zi.

Guvernatori Vitaly Kim në një video-adresim tha se luftimet janë duke ndodhur në disa pjesë të qytetit, shkruan Reuters, transmeton Gazeta Express.

Raportohet se në këtë qytet ndodhet edhe një central bërthamor i cili gjeneron energji elektrike.