Tre pacientë me COVID-19 në Kosovë, në gjende të rëndë

Në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës janë të hospitalizuar shtatë pacientë me sëmundjen që e shkakton koronavirusi, COVID-19.

Prej tyre, tre janë në gjendje më të rënduar, ndërsa katër raste janë në gjendje stabile, thuhet në njoftimin e QKUK-së.

Po ashtu bëhet e ditur se gjatë ditës, nga Klinika Infektive do të lirohen 3 pacientë që janë në gjendje të mirë shëndetësore, por që do të vazhdojnë vetizolimin në shtëpi.

Në Kosovë janë konfirmuar gjithsej 988 raste me koronavirus.

Prej tyre, 754 janë shëruar dhe 29 kanë vdekur.