Tragjedia në familjen Bllaca, e premtja shpallet ditë zie në Gjilan

Kjo u bë e ditur përmes një komunikate për media nga komuna e Gjilanit, shkruan lajmi.net.

“Me këtë rast, ndërpriten të gjitha aktivitetet kulturore e politike të planifikuar për këtë ditë, si dhe do të vendosen flamujt në gjysëm shtizë, në të gjitha institucionet komunale”, thuhet në vendimin e kryetarit Haziri, të datës 20 shkurt 2020.

Pesë anëtarët e familjes Bllaca u varrosën sot në Cërrnicë të Gjilanit