Tragjedia e trenit në Tajvan, ministri i Transporteve jep dorëheqjen

Sipas CNA, ministri telefonoi kryeministrin e vendit, Su Tseng-chang, duke i thënë se dëshiron të marrë përgjegjësi për tragjedinë dhe të japë dorëheqjen, shkruan A2.

Treni kishte 490 pasagjerë kur doli nga shinat në një tunel në veri të Hualien. Dalja nga shinat shkaktoi që disa vagonë të përplaseshin me muret e tunelit.