Thuram raportohet se ka refuzuar Milanin për Interin

Ka raportime në Francë dhe Itali se Marcus Thuram ka vendosur t’i bashkohet Interit dhe jo Milanit.

Lojtari është një lojtar i lirë pasi kontrata e tij me Borussia Monchengladbach skadon në fund të këtij muaji.

Ai tashmë hodhi poshtë interesimin nga Paris Saint-Germain, kështu që dukej se po shkonte drejt kuqezinjve.

Megjithatë, Sportitalia raportoi të enjten në mbrëmje se Interi po përgatiste ofertën e tyre dhe ishte shumë më tepër se thjesht një përpjekje për të penguar rivalët e tyre të qytetit.

Kjo doli e saktë, sepse Footmercato fillimisht dhe më pas Sky Sport Italia njoftuan se Thuram kishte marrë vendimin e tij, duke vendosur për Interin.

Nuk duhet të jetë shumë befasuese, pasi Interi ishte afër nënshkrimit të tij në afatin kalimtar të janarit, vetëm që të anulohej nga një lëndim.

Kjo është një goditje për Milanin, të cilët tashmë po përballen me një reagim të zemëruar nga tifozët e tyre pasi ranë dakord për shitjen e Sandro Tonalit te Neëcastle United.

Është gjithashtu vetëm fillimi i betejave të transferimeve mes klubeve, pasi Interi gjithashtu mbetet favoriti më shumë se Milani për mesfushorin e Sassuolos, Davide Frattesi.