Tërmeti shkatërrimtar në Turqi, Capital T: Bashkëndjejmë dhimbjen me këta njerëz sepse e provuam dhe e dimë si është

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.7 është regjistruar në orët e para të mëngjesit në Turqi.

Kjo ka shkaktuar qindra viktima dhe të plagosur si dhe dëme të mëdha materiale.

Lëkundja ndodhi rreth orës 02:16, ndërsa epiqendra ishte në provincën juglindore të Gaziantep në kufi me Sirinë.

Foto: Screenshot/YouTube

Për këtë ngjarje pati reagime të shumta e një i tillë nuk mungoi as nga artisti i njohur shqiptar, Capital T.

Ai thekson se bashkëndjen me të gjithë popullin turk, duke iu referuar tërmetit shkatërrues që ndodhi në Shqipëri në vitin 2019.

Foto: Screenshot/Instagram

“Bashkëndjejmë dhimbjen me këta njerëz sepse e provuam dhe e dimë si është. Zoti ju ndihmoftë”, u shpreh këngëtari.

Deri në këto momente është raportuar për mbi 500 viktima dhe mijëra të lënduar. /Telegrafi/