Tërmet me magnitudë 7.5 godet një ishull në Filipine

Një tërmet me magnitudë 7.5 goditi ishullin Mindanao të Filipines të shtunën, tha Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare (EMSC).

Tërmeti ishte në një thellësi prej 63 kilometrave, tha tutje agjencia.

Sistemi amerikan lëshoi një paralajmërim për cunami pas tërmetit.

Nuk dihet ende ka të lënduar dhe nuk është raportuar për dëme materiale.