Të paktën dy persona të vdekur nga sulmet e reja ruse në Kiev

Sulmet ruse me raketa në kryeqytetin ukrainas, Kiev dhe qendrën e qytetit Çerkasi më 26 qershor, kanë lënë të vdekur të paktën dy persona dhe kanë plagosur nëntë të tjerë.

Këto janë sulmet e para në dy qytetet ukrainase pas disa javëve.

Disa banorë është thënë se mund të kenë mbetur nën rrënoja në Kiev, pasi një ndërtesë nëntëkatëshe është përfshirë nga flakët.

Bombardimi i Kievit ka ndodhur teksa forcat ushtarake ukrainase planifikojnë të rigrupohen, pas humbjes së qytetit të Severodonjeckut në lindje të shtetit.

„СТАВУВА ОД МРТВИТЕ“: Рецептот се користи со векови за притисок и срцеви заболувања!
Kryetari i Kievit, Vitali Klitschko ka shkuar në lagjen ku ka ndodhur sulmi.