Tanket ruse pozicionohen midis blloqeve të banesave të civilëve në Kyiv

CNN raporton se tanket ruse kanë zënë pozicione në një zonë me popullsi të dendur në perëndim të Kyivit, përcjell Gazeta Express.

Në video prej 17 sekondash u incizua me sa duket nga një banor në një bllok apartamentesh në rrethin Irpin, një vend nga i cili forcat ruse qëlluan drejt kryeqytetit të dielën dhe të hënën, duke vrarë disa civilë.

Të paktën pesë tanke ruse dhe ekuipazhet e tyre janë parë pak metra nga blloqet e larta të apartamenteve, raporton CNN.