Stresi hedh nënshkrimin e tij në Librin e Zisë për Nexhmije Pagarushën

Nexhmije Pagarusha kishte ndërruar jetë javën që lam pas, dhe vdekja e saj ishte një humbje e madhe për artin shqiptar në përgjithësi.

Të dielën presidenti Thaçi kishte shpallur dit zie në territorin e Repulkiës së Kosovës në nderim të jetës veprës së këngëtares.

Reperi i famshëm shqiptar, Stresi, ka publikuar një fotografi duke shkruar në Librin e Zisë dje gjatë homazheve që janë bërë për të.