Si dukej nuse Shyhrete Behluli

E mirënjohura po aq edhe e pëlqyera Shyhrete Behluli është në mesin e artisteve që për vite me radhë i ka qëndruar besnike skenës muzikore shqiptare.

Shyhrete Behlulin e njohim për vokalin e saj të ëmbël, të veçantë, tek edhe e kanë epitetuar ‘ bilbili i këngës’ , e njohim për shumë vite në top lista të këngëtareve më të dëgjuar, si dhe për shumë këngë të cilat u bënë hite e që shënuan gjurmë në historinë e muzikës shqiptare .

Të madhen sot këngëtare edhe pse në moshë kogja të shtyrë , e njohim edhe për elegancën e performancën e saj të veçantë në skenë.

Por, jo pak lexues e fansa të saj të shumtë gjithandej , janë kureshtarë ta dinë se si dukej ajo në vitet e hershme , në ditën e martesës , sidomos gjatë kohës kur ishte bërë nuse,shkruan Kosovarja, e cila nga arkivi i saj i pasur me foto të hershme që posedon të shumë fytyrave publike , të cilat na i kanë afruar gjatë intervistave me ta, kësaj radhe nxjerrë këtë foto tè Shyhretes kur ishte nuse.

Shyhretja – nuse për shyhret. A po jo? / Kosovarja/