Shtëpi të shembura dhe momenti i lëkundjeve, ja videot e para pas tërmetit në Turqi!

Një tërmet i fuqishëm  me magnitudë 6.9 i shkallës Rihter ka goditur mbrëmjen e sotme Turqinë. Njerëzit kanë dalë në rrugë, pas lëkundjes së fuqishme.

Ndërkohë kanë dalë videot e para pas tërmetit në Turqi. Është publikuar një video, ku shihet momenti kur lëkundet një vazo luleje nga tërmeti.