Shqetësime në kampin e Barcelonës, Dembele jashtë fushës për pesë javë

Barcelona ka marrë një lajm aspak të mirë në lidhje me Ousmane Dembele.
Dembele vazhdon të ketë probleme me lëndime, transmeton lajmi.net.

Ai mbrëmë ndaj Girona luajti vetëm 25′, pasi iu desh të lë fushën më herët për shkak të një lëndimi të pësuar.

Anësori francez u dëmtua në ‘Montilivi’ dhe testet e para konfirmuan se ai ka pësuar një çarje në rectus femoris të këmbës së majtë dhe pritet të qëndrojë jashtë për rreth pesë javë, kështu që do të humbas ndeshjen e Evropa Ligës kundër Manchester United.

Lëndimi i muskujve të Dembele nuk është serioz, por pasi ai është një lojtar i rëndësishëm në klub, ata nuk duan të rrezikojnë periudhën e rikuperimit për të shmangur çdo lloj rikthimi.

Anësori francez pritet të humbas pesë ndeshjet e ardhshme të La Ligas (Real Betis, Sevilla, Villarreal, Cadiz dhe Almería) dhe ndeshjen e Evropa Ligë kundër Manchester United dhe do të duhej të shihte nëse ai mund të të jenë të disponueshëm për t’u përballur me Valencian, në javën e parë të marsit apo me Athletic Bilbaon.

Pas këtyre dy ndeshjeve vjen ‘El Clasico’ kundër Real Madridit në ‘Camp Nou’ dhe objektivi është që Dembele të jetë gati për përballjen me ‘Mbretërit’.