Shkup, makina shpërthen në flakë!

Një makinë e tipit Alfa Romeo ka marrë flakë, pas çka ka pasur disa shpërthime. Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Shën Kirili dhe Metodi 13” në Shkup, respektivisht  përballë Qendrës Tregtare “Ramstor”, transmeton Alsat.

Sipas dëshmitarëve, fatmirësisht nuk ka viktima ose të plagosur. Ekipet e zjarrfikësve tashmë kanë arritur të lokalizojnë plotësisht zjarrin.

Jozyrtarisht, dyshohet se makina që po shfrytëzohej si taksi ka pasur probleme me sistemit e gazit.