Shkëndija prezantoi Valon Ahmedin

Shkëndija e Tetovës ka promovuar përforcimin e parë për sezonin pranveror.

Ai është Valon Ahmedi, i cili ka luajtur edhe për Shqipërinë.

Ahmedi vjen nga skuadra kroate Inter Zapreshçiç.

Ai është 25 vjec dhe mund të luaj si sulmues.

Gjatë karrierës së tij, ai ka luajtur edhe për Kiryat Shmona në Izrael, Maribor e Celje në Slloveni dhe Sudtirol në Itali.
Ahmedi ka lindur nē Ohër. /reshat ibrahimi/