Shekerisnka: Nesër liderët do të flasin për Qeverinë Teknike

Edhe përkundër asaj se kryeministri, Zoran Zaev deri tani ka përmendur shumë arsye pse sipas tij mund të shtyhen zgjedhjet ministrja e mbrojtjes, Radmilla Shekerinska nuk pret që në takimin e nesërm të diskutohet një gjë e tillë. Në takimin e nesërm mes kryeministrit, Zaev, shefit të opozitës maqedonase, Hristijan Mickoski dhe liderit të BDI-së Ali Ahmeti, Shekerinska thotë se do të diskutohet se si të zbatohen zgjedhjet e caktuara të prillit dhe emrat e ministrave teknik.