Shearer: Man City ndoshta e ka fituar Preimerligën

“Qytetarët” janë tetë pikë larg pozitës së dytë në tabelë pas fitores ndaj Brentfordit, transmeton lajmi.net.

Shearer thotë se do jetë vështirë për Liverpoolin dhe Chelsean të rikthehen në garën për titull.

“Janë duke pësuar shumë pak që e bën të vështir ëpër Liverpool dhe Chelsea të rikthehen në garë”.

“Praktikisht me Man Cityn që nëse fiton dy ndeshjet e radhës, atëherë e fitojnë, ngase pak a shumë ka përfunduar apo jo?”.

Ndërkohë, Guardiola para disa ditëve deklaroi se ende është kohë e largët për të folur për titullin.