Sean ‘Diddy’ Combs pastron të gjithë faqen në Instagram, duke përfshirë videon e kërkimfaljes së ish-të dashurës për sulm fizik

Sean ‘Diddy’ Combs fshiu të gjithë faqen e tij në Instagram, mes problemeve ligjore të yllit të turpëruar dhe padive për sulme seksuale.

Reperi 54-vjeç, i cili së fundmi mori homazhe për Ditën e Babait nga fëmijët e tij, hoqi të gjitha fotografitë dhe klipet në llogarinë e tij, duke përfshirë videon e faljes së Cassie që u shpërnda muajin e kaluar në maj.

Megjithatë, burimet i thanë TMZ të premten se lëvizja e fundit nuk ishte ‘strategjike’ dhe as një goditje kundër ish-it të tij, Cassie, shkruan DailyMail.

Sean 'Diddy' Combs, 54 vjeç, ka fshirë të gjithë faqen e tij në Instagram më herët të enjten mes problemeve ligjore të yllit të turpëruar dhe padive për sulme seksuale; parë në vitin 2018 në Beverly Hills

Sipas burimeve të brendshme, Diddy bëri zgjedhjen për të pastruar faqen në mënyrë që thjesht të ‘rivendoste’ postimet e tij, gjë që ai e ka bërë më parë në të kaluarën.

Në lidhje me klipin e faljes, burimet shpjeguan se videoja është tashmë përgjithmonë në internet, edhe pasi e hoqi atë nga llogaria e tij.

Megjithatë, burimet i thanë TMZ të premten se lëvizja e fundit nuk ishte 'strategjike' dhe as nuk ishte një goditje kundër ish-it të tij, Cassie.

Burimet i thanë më tej TMZ se Diddy ishte i sinqertë me faljen e tij, pasi videoja e sulmit të Cassie-t doli në dritë muajin e kaluar në maj.

Combs aktualisht ka 19.9 milionë ndjekës, një rënie e madhe nga 45.6 milionë ndjekës të rrjeteve sociale që kishte në prill.

Sipas burimeve të brendshme, Diddy bëri zgjedhjen për të pastruar faqen në mënyrë që thjesht të 'rivendoste' postimet e tij - gjë që ai e ka bërë më parë në të kaluarën.

Burimet i thanë më tej TMZ se Diddy ishte i sinqertë me faljen e tij pasi videoja e sulmit Cassie doli në dritë.

Reperi është përfshirë në telashe ligjore dhe padi për sulme seksuale, me një video të siguruar së fundmi nga CNN që tregon pamjet e tij duke rrahur këngëtaren, Cassie, brenda Hotel InterContinental (shihet më lart).