Ronaldo: Dje u shua ëndrra ime e madhe

Cristiano Ronaldo është deklaruar për herë të parë pas eliminimit të Portugalisë nga Maroku.

Ai ka thënë se ka fituar shumë me klube duke përfshirë me ekipin kombëtar të Portugalisë, por ëndërra e tij që ta fitojë Kupën e Botës, u shua dje, njofton Klankosova.tv.

“Fitimi i Kupës së Botës me Portugalinë ishte ëndrra më e madhe dhe më ambicioze e karrierës sime. Për fat të mirë kam fituar shumë tituj të dimensionit ndërkombëtar, përfshirë Portugalinë, por vendosja e emrit të vendit tonë në këmbët më të larta në botë ishte ëndrra ime më e madhe”, ka shkruar Ronaldo.

“Kam luftuar për të. Kam luftuar shumë për këtë ëndërr. Në 5 paraqitjet shënova në Kupat e Botës gjatë 16 viteve, gjithmonë në krah të lojtarëve të mëdhenj dhe i mbështetur nga miliona portugez, dhashë gjithçka. I lash të gjitha në fushë. Unë kurrë nuk e ktheva fytyrën nga lufta dhe kurrë nuk hoqa dorë nga ajo ëndërr”, shtoi ai.

“Mjerisht dje ëndrra përfundoi Nuk ia vlen të reagosh me pezëm. Thjesht dua që të gjithë ta dini se shumë është thënë, shumë është shkruar, shumë është spekuluar, por përkushtimi im për Portugalinë nuk ka ndryshuar për asnjë moment. Unë kam qenë gjithmonë një luftëtar për objektivin e të gjithëve dhe nuk do t’i ktheja kurrë shpinën kolegëve dhe vendit tim”.

“Nuk ka shumë për të thënë tani për tani. Faleminderit Portugali. Faleminderit Katar. Ëndrra ishte e bukur sa zgjati… Tani, shpresoj që koha të jetë këshilltar i mirë dhe të lejojë secilin të nxjerrë përfundimet e veta”.