Rita Ora ndez skenën e “Glastonbury” teksa i bashkohet Fatboy Slim për të performuar “Praising You”

Rita Ora dukej elegante teksa iu bashkua Fatboy Slim në festivalin “Glastonbury” të premten.

Këngëtarja, 32 vjeçe, ndezi publikun kur u ngjit në skenë si e ftuar speciale gjatë performancës së DJ-së natën vonë.

Ajo iu bashkua producentit të diskografisë, 59 vjeç, për të performuar live hitin e tyre “Praising You”.

Foto: Getty Images

Rita nuk u largua nga kërcimi energjik nëpër skenë pasi u duk se po kalonte kohën e jetës së saj gjatë performancës epike.

Për paraqitjen, biondja zgjodhi një këmishë të bardhë, të cilën e kombinoi me një korse të zezë.

Foto: Getty Images

Ajo e kompletoi ansamblin elegant me çizme gri kauboj deri tek gjunjët, ndërkohë që i bëri të gjithë të kërcejnë.

Fatboy Slim nisi performancën nga ora 23:00 deri në mëngjes, me pjesëmarrësit e festivalit duke festuar deri në orët e para të mëngjesit.

Reklama

Foto: Getty Images

Më herët gjatë natës, Lewis Capaldi ishte ngjitur në skenën e “Glastonbury” në shfaqjen e tij të parë live pas një pushimi tre-javor të shëndetit mendor.

Këngëtari, 26 vjeç, kishte anuluar të gjitha angazhimet e punës në fillim të këtij muaji për të ‘pushuar dhe rikuperuar’ përpara festivalit të shumëpritur të muzikës.

Foto: Getty Images

Rita nga ana tjetër tani është në përgatitje të albumit të saj të tretë që do të lansohet më 14 korrik. /Telegrafi/

Foto: Getty Images