Rihanna trondit të gjithë në Met Gala ndërsa shfaqet vonë me të dashurin A $ AP Rocky

Rihanna e la atë vonë, por ajo i habiti shikuesit teksa mbërriti me stil në Met Gala të këtij viti.

33-vjeçarja kishte fansa që pyesnin veten nëse do të ishte një shfaqje jo para se të ngjitej në tapetin e kuq në Nju Jork në mënyrë magjepsëse.

Tifozët e yllit po prisnin me padurim ardhjen e yllit gjatë gjithë natës pasi thashethemet për pjesëmarrjen e saj qarkulluan pas njoftimit të saj në Instagram Story se ajo po organizonte ngjarjen vjetore pas festës.

Dhe ajo me siguri e la vonë për t’u dhënë fansave atë që ata donin – por ajo në asnjë mënyrë nuk u zhgënjye me pamjen e saj ekstravagante.

Ndjesia e popit dhe bukuroshja e saj A $ AP Rocky, 32 vjeç, panë fotografinë e lumturisë teksa pozuan para kamerave në ngjarjen shkëlqyese dhe madje ndanë një puthje në shkallët e muzeut.

Rihanna veshi një numër të zi Balenciaga Couture FW21 nga Demna Gvasalia. Ajo e shoqëroi atë me një fasule të zezë dhe stoli me diamant.

Ajo gjithashtu shkëlqeu me një palë vathë të shkëlqyeshëm dhe një gjerdan për të filluar.

Ri Ri e përfundoi pamjen me një moment rimel/vjollce në rimel dhe buzë të spikatura me ngjyrë manaferre ndërsa shënoi kthimin e saj në ngjarjen që bashkë-kryesoi në 2018.

Një $ AP Rocky nuk ishte as ai që mori pjesë në heshtje, me yllin që kishte një pamje shumë interesante të tijin.

Veshja shumëngjyrëshe kishte ndjenja komode batanije ndërsa mbështillej në veshje.

Sidoqoftë, pavarësisht se Rihanna më në fund po hynte në shfaqje, fansat mbetën të zhgënjyer pasi simpatitë e Beyonce nuk arritën të shfaqen pasi Vogue raportoi se Rihanna dhe A $ AP Rocky ishin mysafirët e fundit që mbërritën.

Pavarësisht nga shfaqja pa shfaqje e Mbretëreshës Beu, tifozët që shikonin ngjarjen u trajtuan me një sërë modelesh nga fluksi i yjeve që u shfaqën.

 

Ngjarja, e cila shpesh përdoret si një mënyrë për të shfaqur krijimtarinë origjinale, kishte temën “Në Amerikë: Një leksik i modës” këtë vit në nder të 75 vjetorit të Institutit të Kostumeve të Muzeut Metropolitan të Artit./Lajmi.net/