Rihanna blen rezidencë 13.8 milionëshe në Beverly Hills

Këngëtarja ka blerë një rezidencë prej 13.8 milionë dollarësh në malet mbi Beverly Hills, shkruan Rap-up, transmeton lajmi.net.

Sipas Dirt.com, shtëpia moderne prej 7,600 metrash katrorë përmban pesë dhoma gjumi dhe shtatë banjo.

Rezidenca po ashtu përfshin kuzhinë, koktej bar, banjë spa dhe zona të zyrtare të jetesës dhe familjes me dysheme lisi franceze,

Projektuar për argëtim, oborri qendror të çon në një hapësirë ​​të jashtme me shumë nivele me një tarracë, pishinë, etj.

Fillimisht e ndërtuar në vitet 1930, rezidenca dikur ishte në pronësi të Mary Sheldon, vajza e krijuesit të “I Dream of Jeanie”, Sidney Sheldon.

Në vitin 2016, shtëpia u shit për 4.3 milionë dollarë sipërmarrësit dhe investitorit Daniel Starr, i cili shpenzoi miliona për ta rindërtuar atë nga e para.

Fqinjët e rinj të Rihanna përfshijnë bashkëpunëtorin e saj të “Four Five Seconds”, Paul McCartney, rezidenca e të cilit qëndron drejtpërdrejt në rrugë.

Disa dyer poshtë është një shtëpi, qiramarrësit e famshëm të së cilës kanë përfshirë Mariah Carey dhe Madonnan. /Lajmi.net/