Reperin Tekashi 6ix9ine e rrahin brutalisht në një palestër, më pas dërgohet me urgjencë në spital

Reperi Tekashi 6ix9ine u dërgua me urgjencë në një spital me ambulancë të martën në mbrëmje në Florida pasi u rrah brutalisht nga një grup burrash në banjën e një fitnesi.

Artisti u rrah ‘deri në brutalitet’ në pritë, tha avokati i tij Lance Lazzaro për tabloidin amerikan TMZ.

Rep-artisti 26-vjeçar, i cili nuk kishte truprojë me vete, bëri çmos për t’u mbrojtur, por sulmuesit vazhdimisht e shqelmonin, shkruan DailyMail.

Bushwick, vendas në New York, i cili ka një histori problemesh ligjore, u dërgua me urgjencë në një institucion mjekësor aty pranë pasi njerëzit dëgjuan zhurmën dhe menaxheri i objektit kontaktoi policinë dhe shërbimet e urgjencës.

Foto: TMZ

Artisti i hitit “Fefe”, emri i vërtetë i të cilit është Daniel Hernandez, u pa në një fotografi të siguruar nga mediat me një fytyrë të ënjtur dhe një plagë pranë faqes së tij.

Burimet e brendshme thanë për TMZ se nofulla, brinjët dhe shpina e tij gjithashtu ishin lënduar në incidentin e dhunshëm.

Avokati i Tekashi 6ix9ine tha se ai do të kontaktojë autoritetet federale për të koordinuar sigurinë e shtuar pas sulmit.

Në rrjetet sociale, një video tregoi një grup burrash godasin me grushte dhe shkelma reperin teksa ai ishte në dyshemenë e banjës së palestrës.

 

Një tjetër video tregonte reperin me gjakun që i rridhte në fytyrë teksa dilte nga banja dhe hynte në zonën kryesore të palestrës.

Nuk ishte menjëherë e qartë nëse incidenti në fitnes të martën ishte i lidhur me çështjet dhe sjelljen e tij ligjore të së kaluarës.

Artisti u lirua nga paraburgimi nga burgu federal në fillim të vitit 2020 pas dënimit të tij në vitin 2019 në lidhje me shantazh.

Ai ishte përballur me akuza të shumta, duke përfshirë shantazh, tentativë për vrasje, posedim të armës së zjarrit dhe sulm me armë.

Tekashi 6ix9ine ishte përballur me një dënim minimal prej 47 vitesh dhe maksimum burgim të përjetshëm për këtë rast.

Artisti muzikor arriti një marrëveshje për pranimin e fajësisë në këtë çështje, në të cilën ai u akuzua për krime të shumta ndërsa ishte anëtar i bandës ‘Nine Trey Gangsta Bloods’.

Si pjesë e marrëveshjes së tij për pranimin e fajësisë, Tekashi 6ix9ine dëshmoi kundër anëtarëve të shumtë të bandës.