Reali synon rikthimin e Theo Hernandez

Theo Hernandez është një pikat e forta të Milanit këtë sezon. Francezi arriti menjëherë të përshtatej me skuadrën dhe sot është një nga më të mirët në Serie A sa i përket krahut të majtë të mbrojtjes.

Performacat e tij, kurrsesi nuk mund të rrinin pa i rënë në sy Realit. “Galaktikët” po kërkojnë ta kthejnë skuadër.

23 vjeçari u la i lirë nga klubi i kryeqytetit për vetëm 20 milion euro, dhe tani vlen jo më pak se 50.

Me 23 ndeshje dhe 5 gola të realizuar këtë sezon, Milani vështirë se do ta “lëshojë” Theon.