Real Madrid merr vendim, këta dy lojtarë do të jenë në treg verën që po vjen

Zinedine Zidane nuk duket të jetë i kënaqur me dyshen dhe si rezultat i kësaj largimi i tyre nga klubi është shumë i mundshëm.

Vinicius ka marrë kritika të shumta pas eliminimit nga Copa del Rey, ku ai humbi një rast shumë të mirë dhe gjithashtu ishte fajtor në golin e shënuar nga Alcoyano, shkruan lajmi.net.

Njëra ndër arsyet kryesore pse Los Blancos do të vendosin këta dy lojtarë në shitje, është edhe rritja e buxhetit financiar për mëkato.

Njëri ndër objektivat kryesore të presidentit Florentino Perez ka qenë Kylian Mbappe dhe shitja e tyre mund të lidhet me transferimin e tij.