Ramos: Në qoftë se Messi vjen në Real Madrid, do ta lija të flinte në shtëpinë time

Kapiteni i Los Blancos madje është i gatshëm të ndihmojë Leo të përshtatet në kryeqytet, shkruan lajmi.net.

“Do të ishte një nder nëse Leo Messi do të nënshkruante për Real Madrid një ditë. Ne kemi vuajtur shumë prej tij dhe do të ishim të lumtur ta kishim atë në skuadër. Fakti që nuk do ta luante atë kundër teje do të ishte i mirë. Je një budalla nëse thua ndryshe”, tha Ramosi.

“Unë madje mund ta lija të flinte në shtëpinë time për dy javët e para ndërsa ai do të vendosej,” ka thënë me shaka Ramos në një intervistë me Ibai Llanos.

Kontrata e Messit te Barcelona skadon në fund të sezonit. Sipas lajmeve të fundit, ka një shans 50/50 që Argjentinasi të largohet nga Camp Nou këtë verë.

Megjithatë, ne me të vërtetë nuk mund ta shohim atë duke u bashkuar me Real Madrid, kundër të cilit ai luajti kaq shpesh për kaq shumë vite.

Është raportuar në të kaluarën se Messi ishte kontaktuar nga Florentino Perez në 2013. Ai thuhet se falënderoi presidentin e Madridit për interesin e tij por tha se ai ishte ‘duke humbur kohën e tij’.