Qyteti i Pejës pas vërshimeve të mëdha (FOTO)

Peja dje është goditur nga vërshime të mëdha të cilat ishin me fatalitet për dy persona, si dhe për dy të lënduar.

Pos viktimave, dëmet janë të mëdha edhe në infrastrukturën e qytetit. Rrugë të qytetit u mbushën me ujë dhe qarkullohet me vështirësi.

Disa vetura u bartën dhe u bllokuan në pjesë të shumta të qytetit, ndërkaq në disa vende u mblodhën edhe mbeturina.

Klankosova.tv ka siguruar disa fotografi nga vendi i ngjarjes se si është situata pas vërshimeve: