“Qeveria e Musa Xhaferit” i çon “selam” Ali Ahmetit e Artan Grubit

Tashmë është e ditur se brenda BDI-së po funksionon një grupacion i fuqishëm, i udhëhequr nga Musa Xhaferi, Izet Mexhiti e Blerim Bexheti. Poashtu është e ditur se ky grupacion kundërshton “ushtarët” kryesor të Ali Ahmetit në ekzekutiv, Artan Grubin e Bujar Osmanin. Edhe pse në moment të fundit ku grupacion votoi qeverinë, megjithatë ata vazhdojnë të koordinohen mes veti, siç shihen në foto, në shoqërim të biznismenit të njohur Arsim Papraniku dhe disa figurave tjeta të BDI-së.
Çka do të “plasë” nga ky koordinim, pritet të shifet pas skadimit të 100 ditëve të Qeverisë.

Loading...