Publikohet video, ja momenti i rrëzimit të avionit ukrainas

Ky është momenti i rrëzimit të avionit në jugperëndim të Teheranit ku mbetën të vrarë 176 pasagjerë.

E gjitha është regjistruar nga kamerat e sigurisë të një biznesi në atë zonë.

Nga pamjet duket qartë se pas përplasjes, avioni mori flakë duke bërë kështu të pamundur dhe shpëtimin e pasasgjerëve.

Ngjarja ndodhi dtën e djeshme (8 janar) ku avioni u nis nga Irani drejt Ukrainës, por pas ngjitjes në lartësinë 2400 metra, ajo humbi kontaktin me shërbimin e aviacionit.

Disa momente më pas ajo u rrëzua në pjesën jugperëndimore të Teheranit.

Nga hetimet e bëra deri më tani, dyshohet se ka pasur mbinxehje të motorit, por ekspert të ndryshëm tregojnë se nuk ka pasur një problem të tillë nga raporti i publikuar disa orë pas përplasjes.

Shumë ekspertë nga shtete të ndryshëm janë duke hetuar për të bërë zbardhjen e plotë të ngjarjes.